‹ zpět na všechny články

Relax
Relax

10 kroků k pozitivnímu přístupu k životu!

Není pochyb, že kladný pohled na život je základem zdraví, úspěchu, štěstí a spokojenosti. Je však náš postoj to jediné, co odráží to, jak se cítíme? Jaké faktory ovlivňují naše myšlení a tedy i kvalitu našeho života? Přinášíme vám 10 zajímavých informací, které vás přivedou na tu správnou, pozitivní životní cestu. Zkuste se inspirovat alespoň některými!

1. Dopřejte svému tělu rovnováhu

Mimořádně důležité je poslouchat signály svého těla. Tělo potřebuje rovnováhu a samo si vyžádá přesně to, co mu chybí. Naučte se proto citlivě vnímat, co vám sděluje. Zamýšlejte se nad tím, na co máte chuť, ale i nad tím, co byste už dělat neměli.

2. Nemoc poukazuje na problém

Každé onemocnění má základ v nás, v naší psychice. Místo kde vzniká, projevy jaké má, léčba a rekonvalescence, to všechno poukazuje na určité momenty v našich životech, při kterých je potřebné se zastavit a zamyslet.

3. Buďte šťastní i díky minerálům

Právě minerály působí na náš organismus blahodárným, uklidňujícím účinkem. Magnézium a vápník jsou mimořádně důležité pro tvorbu serotoninu, známého i pod názvem „hormon štěstí“. Magnézium navíc pomáhá vyrovnat se s každodenní únavou. Efektivním způsobem, jak dopřát svému tělu vzácné minerály, může být i Gemerka. Tato minerální voda obsahuje oba tyto minerály současně, což ulehčuje jejich vstřebávání. Díky optimálnímu poměru 3:1 vám tak Gemerka pomůže zvládat každodenní stres, únavu a vrátí vám rovnováhu do života.

4. Milujte svůj vzhled

Nepřestávejte se o sebe starat! Oblékejte se tak, aby vám to stále dělalo radost. Upravený vzhled ocení nejen vaše okolí, ale odrazí se i na vašem dobrém pocitu a sebevědomí.

5. Obklopujte se pozitivními lidmi

Harmonie organismu je velice křehká. Optimální poměr minerálů v těle nám navodí pocit energie. Její udržování a vynakládání však závisí i na nás. Řekněte stop odčerpávání vaší životní energie! Vyvarujte se lidí, plných lítosti, kteří vás kontaktují jen v nejtěžších dobách. Zamyslete se nad lidmi, kterými se obklopujete. Je váš vztah vyrovnaný?

6. Teorie pozitivního myšlení

Teorii pozitivního myšlení ovládáme všichni. Když ji však máme aplikovat v živote, je to trochu složitější. Jako na to? Jako byste porcovali medvědě - pěkně po částech. Zkuste hledat pozitiva v maličkostech. Všechno se děje z nějakého důvodu a z každé věci se můžete něco naučit.

7. Chvalte se

Každou minutu udělejte něco pozitivního, co vás pohání dopředu. Množství takových okamžiků však zažijete bez přítomnosti vašeho okolí. To by vás nemělo odradit od toho, abyste se pochválili sami. Uvědomíte si vlastní klady a zároveň se tím povzbudíte v dalších krocích.

8. Věnujte se tomu, co vás baví

Jednoduchá teorie, o to však těžší praxe. Jen takto však dokážete dlouhodobě udržet pozitivní myšlení. Jak trávíte čas v práci, jaké činnosti vás baví, jaké máte koníčky, s kým se potkáváte, toto všechno je jen a jen ve vašich rukách. Každý den je nový začátek a nová příležitost být šťastný. Je to také příležitost udělat něco pro svoje tělo jednou lahví Gemerky.

9. Stavějte si vzdušné zámky

Důležité je pravidelně se zamyslet nad tím, co chcete, jaké jsou vaše cíle, sny a touhy. Ať již jde o cestování do vysněných destinací, realizování dávno zapomenuté záliby, setkání s rodinou nebo přáteli, je jen na vás, abyste tyto cíle objevili.

10. Plánujte

Když už víme, co chceme dosáhnout, je nutné stanovit si čas realizace. Už jen skutečnost, že začínáme vytouženou věc realizovat, nás naplňuje pozitivním myšlením.

Na závěr

Pozitivní myšlenky se spojují se zdravým životním stylem. Ten je kombinací duševní i tělesné rovnováhy. Zatímco v duševní oblasti je nejdůležitější pozitivní přístup a radost, v tělesné oblasti je to především naslouchání svému tělu a péče o zdraví. Objevte tajemství minerálů ukrytých v Gemerce a dopřejte svému tělu přesně to, co potřebuje.