‹ zpět na všechny články

Zdraví
Zdraví

Pilíře zdravého životného stylu

Věděli jste, že životní styl ovlivňuje naše zdraví až z 80-ti procent? Zbývajících necelých 20 procent je daných genetikou nebo úrovní lékařské péče. Minerální voda Gemerka vám přináší několik užitečných rad, které pomohou vrátit vašemu tělu i duši ztracenou rovnováhu.

1. Vyvážená životospráva

Kvalitní, pestrá a vyvážená strava. Právě ta pozitivně ovlivňuje nejen optimální zdravotní stav, ale dodává i dostatek energie. Měla by obsahovat množství ovoce a zeleniny. Kromě vitamínů je však potřebné do organizmu pravidelně doplňovat minerální látky. Mezi ty, které mají pro lidský organismus velký význam, nesporně patří magnézium a vápník. Magnézium zmírňuje bolesti hlavy, stavy podráždění, úzkosti a napětí. Jeho efektivní vstřebávání zajišťuje právě vápník.

Tím nejpřirozenějším a nejefektivnějším způsobem přijímání těchto minerálů je jejich příjem z vody. Právě minerální voda Gemerka poskytuje zastoupení těchto životně důležitých minerálů v optimálním poměru, který je 1:3 (Mg:Ca).

2. Přiměřená fyzická aktivita

Při pravidelné fyzické aktivitě naše tělo zaplavují endorfiny, které navozují pocit štěstí, pohody a životní energie. Právě minerály magnézium a vápník jsou mimořádně důležité pro tvorbu serotoninu, přezdívaného „hormon štěstí“.

Po fyzické námaze je potřebný přísun tekutin s obsahem minerálních látek, zejména s obsahem magnézia a vápníku.

Ať už preferujete aktivity na čerstvém vzduchu nebo indoorové sporty, možností je mnoho. Stačí si jen vybrat. Tento výběr je potřebné přizpůsobit především vašim fyzickým schopnostem, ale i efektu, který chcete dosáhnout. Cvičení zaměřená na kardio jsou ideální na snižování hmotnosti. Plavání je mimořádně vhodné na zpevnění zad. Zimní sporty jako lyžování nebo snowboarding vám kromě potěšení ze sportu navodí i potřebný adrenalin. Běh či běžkování zvyšuje kondici. Sáňkování zase přinese zábavu pro celou rodinu.

3. Pravidelný odpočinek

K zotavení organismu dochází během spánku. Čím větší byla vynaložená námaha, tím kvalitnější odpočinek je potřeba pro fyzickou i psychickou regeneraci organismu. Potřeba spánku je u jednotlivců individuální. Většina dospělých ale potřebuje spát denně ž až 8 hodin.

4. Pozitivní přístup k životu

Psychická pohoda a fyzický stav jsou nepochybně vzájemně propojené. Stres představuje faktor silně ovlivňující všechny oblasti našeho života. Nejúčinnějším způsobem jak stres eliminovat je pozitivní přístup k životu. Volnočasové aktivity rozvíjejí naši duchovní, kreativní a intelektuální stránku. Minerály zase působí na náš organismus blahodárným, uklidňujícím účinkem. Zejména magnézium pomáhá vyrovnat se s každodenní únavou a stresem a přispívá též ke kvalitnímu spánku.

Za dodržování zásad zdravého životního stylu se vám tělo odmění. Nejenže získáte tělesnou kondici a budete se cítit méně unavení, ale budete působit svěže a zdravě. Dopřejte si to nejlepší: životně důležité minerály tím nejpřirozenějším způsobem – pitím minerální vody Gemerka.