‹ zpět na všechny články

Zdraví
Zdraví

Tajemství těla: Harmonie těla a mysli

Harmonie těla a mysli je nevyhnutelným předpokladem našeho správného fungování. Kromě pravidelného pitného režimu je pro organizmus nutné doplňovat životně důležité minerály. Odhalte tajemství minerálů ukrytých v přírodě. Dopřejte svému tělu potřebnou dávku magnézia a vápníku tím nejpřirozenějším způsobem - pitím minerální vody Gemerka.

Ideálny pomer minerálov pre vaše zdravie

„Magnézium a vápník si organismus neumí sám “vyrobit”, a proto je třeba je neustále přijímat potravou. Kvalita naší stravy se však neustále zhoršuje. K poklesu hladiny magnézia v našem organismu přispívá nevhodné složení stravy, ale i pokles množství magnézia v potravinách (např. v jablku je až o 50 % méně magnézia než bylo v 60. letech!). Nedostatečnému vstřebávání magnézia také přispívá nevhodná úprava potravin, jako smažení nebo konzervace (např. úpravou rafinované mouky se ztratí až 80 % magnézia). Přijaté magnézium však ještě neznamená vstřebané magnézium! Snižování vstřebávání magnézia také ovlivňuje užívání léků a uspěchaný životní styl. Stres zvyšuje okamžitou spotřebu magnézia až 20ti násobně! Pro efektivní vstřebávání magnézia je nevyhnutelný právě vápník.“ uvádí Doc. Ing. Pavel Blažíček PhD., více-prezident Slovenské společnosti klinické biochemie. „Denně bychom měli potravou přijmout 1000 až 1200 mg vápníku a 350 až 400 mg magnézia. V takovémto poměru (vápník:magnézium = 3:1) bychom měli i tyto dva nepostradatelné minerály denně přijímat. Tím nejpřirozenějším přijímáním minerálů je pití minerální vody“, dodává.

Harmonie těla a mysli

Pro nastolení harmonie těla a mysli je nevyhnutelné doplňování minerální látek, které působí na náš organismus blahodárným účinkem. Magnézium zmírňuje bolesti hlavy, stavy podráždění, úzkosti a post-stresového napětí. Někteří odborníci na výživu dokonce tvrdí, že lidé, kteří mají nadměrnou chuť na čokoládu, po ní podvědomě sahají právě proto, že obsahuje magnézium. Uklidňující účinek, který se přisuzuje čokoládě, tedy ve skutečnosti nezpůsobuje cukr ani tuk. Nezapomínejte však na skutečnost, že sladká čokoláda vás nejen uklidní, ale lehce může zvětšit vaší konfekční velikost. Proto v případě stresu, smutku nebo vnitřní nepohody, raději sáhněte po sklence Gemerky, která nejen zažene žízeň, ale vyváženým poměrem magnézia a vápníku prospěje vašemu organismu a to bez nepříjemných následků